Jak vybrat dětskou zbraň?

Tolik dětského smíchu a pohybu u žádného jiného typu hračky neuvidíte a ani neuslyšíte. Makety zbraní určené pro děti jsou skvělou zábavou jak pro kluky, tak pro holky, malé i velké. Uvidíte, že ani vás některé zbraně nenechají chladnými. Ať už budete s dětmi bláznit se zbraní na zahradě nebo v obýváku, bude tohle ten den plný smíchu a zábavy, na který nikdy nezapomenou!

1. Typy dětských zbraní

Střelné zbraně
Dětské střelné zbraně se vyrábí v mnoha velikostech a designech. Existují tak například revolvery, snipery, Fortnite pistole, biatlonové malorážky, laserové pistole, samopaly, praky a mnohé další.

Některé zbraně střílí náboje (plastové, gumové, pěnové, přísavky), zatímco jiné jsou určeny na vodu, u nichž se dá měnit intenzita proudu nebo dokonce i zásobník, takže se děti nemusí v boji zdržovat nabíjením (napouštěním vody).

Kuše
Dětské kuše jsou k dostání buď jako imitace starých kuší, moderní nebo sci-fi modely. Kuše střílí šípy, které bývají vyrobeny z pěny nebo z plastu, na jejichž konci je gumová přísavka. Není to však pravidlem, šípy mohou být i dřevěné bez měkké špičky. Takže i když šípy nemají hroty, je přesto potřeba při hře dávat pozor a nemířit na obličej.

Luky
Luky pro děti se vyrábí buď ze dřeva nebo z plastu. Některé se dokonce samy nabíjí a dostřelí až 30 metrů daleko. Plastové modely mívají nižší hmotnost, dobrou ergonomii úchopu a snadno se natahují. Dřevěné modely jsou zase starou dobrou klasikou. Právě dřevěné luky určené pro větší děti mívají už ostrý hrot, aby se dobře zapíchnul do terče. 

Sečné zbraně
Meče a sekery pro děti se vyrábějí buď z plastu, pěny nebo ze dřeva. K dostání jsou tak historické a pohádkové meče a sekery či světelné meče inspirované Hvězdnými válkami. Sekery bývají často designovány jako vikingské nebo středověké modely s úchopem pro jednu nebo dvě ruce.

2. Technické parametry

Hmotnost
Protože se jedná o zbraně pro děti, bývá hmotnost co možná nejnižší. Nízkou hmotnost a efektní vzhled umožňují právě zbraně vyrobené z plastu. To ovšem neplatí u zbraní vyrobených z kovu, které bývají přirozeně těžší.

Materiál
Plast: Tím nejčastějším materiálem, se kterým se u maket dětských zbraní setkáte, je plast. Je totiž lehký, dostatečně pevný a umožňuje výrobu sofistikovaně tvarovaných zbraní, přičemž některé z nich vypadají naprosto reálně.
Dřevo: Ze dřeva se často vyrábějí středověké meče a sekyry, výjimkou nejsou ale ani pušky. Světelné meče však bývají vyrobeny z plastu.
Pěna: Setkat se můžete i se zbraněmi z měkké pěny, které jsou určeny pro ty nejmenší bojovníky. Z pěny bývají vyrobeny i některé projektily.
Kov: S kovem se příliš často u dětských zbraní nesetkáte, nicméně z kovu bývají často vyrobeny dětské policejní pistole, které se právě i díky váze pistole zdají být velmi realistické.

Design
Každé dítě si zde přijde na své, ať už je milovníkem sci-fi tématiky nebo rytířů. Existují i různé sady s terči včetně setů pro budoucí policisty a vojáky.

Existují také střelné zbraně určené speciálně pro dívky, které jsou vyvedeny v holčičích barvách, stejně tak jako společné zbraně pro holky a kluky. Ale určitě se nemusíte bát holčičce koupit zbraň určenou pro chlapce, užije si s nimi stejnou porci legrace.