Jak vybrat pěnový koberec pro miminko ?

Co se Vám vybaví, když se řekne pěna? Čas na relaxaci ve vaně se spoustou pěny? Nebo úsměvné chvilky, když koupete miminko? Pěnu ve vaně miluje každý, na co se ale občas zapomíná? Na pěnové puzzle. Sice nemají s příjemnou koupelí nic společného, ale mohou ochránit Vaše miminko před chladem a zároveň rozvíjet jeho motoriku a fantazii. V naší nabídce naleznete pěnové puzzle na zem v mnoha různých designech. Na co si dát pozor při výběru této mnohoúčelové podložky na zem?

Pěnový koberec = teplá podložka:  pěnové puzzle na zem pro miminka od narození.

Sháníte-li pěnový koberec čistě jen proto, aby si Vaše malé neleželo na studené podlaze? Pak vsaďte na jednoduchost. Pěnové puzzle na zem neobsahují žádné vložené dílky, nebo výřezy, ani malé části, které by mohlo dítko spolknout. Jedná se jen o klasické čtverce, které složíte do požadovaného tvaru a na nichž se následně může miminko batolit, aniž by bylo vystaveno riziku nastuzení, nebo spolknutí malé části pěny. Můžete vybírat jednobarevné pěnové koberce, tak aby ladily s Vaším interiérem, nebo puzzle na zem s příběhem, tedy s obrázky z farmy, nebo ze stavby. Různé barvy podložky a postaviček budou stimulovat smysly miminka..

Vzhůru do světa lezení a batolení – puzzle na podlahu pro děti od 10 měsíců.

Čím je dítko starší, tím je zvídavější. Všude vleze, všechno otlapká, zkrátka objevuje. A v tu chvíli přichází ten správný čas vyměnit Vaše jednoduché pěnové puzzle za trochu novější model. Vyberte si z nabídky pěnových puzzlí třeba s vyřezanými zvířátky.

Menší dílky = rozvoj motoriky. Vyberte pěnový koberec pro děti od 18 měsíců.

Puzzle už nemusí sloužit jen jako koberec, ale i jako jednoduchá skládačka rozvíjející motoriku a paměť. Když dítko vyndá všechny vyřezané dílky, nechte ho je na konci dne vrátit na správná místa. Nebo ať z jednotlivých pěnových čtverců něco postaví. Každá zábava se počítá. Navíc pěnové puzzle jsou měkké a nemají ostré hrany, o něž by se mohlo Vaše baby poranit, a to se počítá.

Od jednoho roku začíná ta správná zábava.

Úchop už má miminko vyvinutý a je schopno vzít do ručky i menší dílky, přesto stále doporučujeme pěnový koberec s většími dílky, aby nedošlo k náhodnému vdechnutí. Proto raději volte puzzle na zem se zvířátky. Pěnový koberec s menšími výřezy a čísly přijde na řadu později.

Od 2 let se nebojte větší pestrosti

Už se nemusíte bát zvolit hrací podložku s větší pestrostí. Dítko už se učí rozpoznávat barvy i menší předměty na obrázcích. Začíná pěnový koberec rozkládat (i když skládat ho většinou musí dohromady maminka.)

Ve 3 letech už má dítě pěnový koberec zmáknutý.

Od 3 let už se nemusíte bát puzzlí s menšími dílky, nebo pěnového koberce, který se dá složit do různých tvarů. Teď se ještě více začíná rozvíjet prostorová představivost a toho potřeba využít, proto můžete zvolit dětské puzzle na zem s čísly i písmeny.

Radost pro všechny – puzzle jsou měkké bezpečné a hlavně omyvatelné :-)

Naše nabídka pěnových puzzlí je skutečně široká. Podložky jsou bezpečné, měkké, omyvatelné, mají skvělé izolační vlastnosti a neobsahují toxické látky. Různé barvy, tvary dílků a struktury povrchu stimulují smyslové vnímání. Při skládání si s dětmi užijete nejen spoustu zábavy, ale zároveň podpoříte rozvoj fantazie a motoriky.

Nejsou to jen pěnové koberce, které Vy a Vaše dítko oceníte, nabízíme široký sortiment doplňků nejen pro miminka, ale i pro maminky. Vybrat si u nás můžete kojenecké potřeby, autosedačku i dětský nábytek.

Až Vaše děti odrostou pěnovým koberečkům, rozhodně je nevyhazujte, mohou posloužit jako podložka při skládání klasických puzzlí či 3D prostorových puzzlí. A pokud už větší dítko máte, určitě omrkněte naši nabídku pohádkových puzzlí pro děti. Nabízíme také veškeré příslušenství a doplňky ke skládání puzzlí od podložek, přes lepidla až po euroclip rámy.