Velké srovnání výrobců puzzle

Připravili jsme pro vás srovnání jednotlivých výrobců puzzle rozdělené na 3 základní úrovně s doporučením. Cílem tohoto srovnání bylo poskytnout vám jednoduchou orientaci při výběru a poukázat na skutečnou kvalitu produktu jednotlivých výrobců. Při srovnání jsme se soustředili na kvalitu zpracování, balení a celkový dojem produktu.

Parametry podle kterých jsme srovnávali:

BALENÍ
Kvalita zpracování krabice, piktogramů na krabici, celkový vzhled a odolnost v porovnání s ostatními výrobci.
 
OBSAH BALENÍ
Celkový obsah balení včetně manuálu a benefitů (pribalena fotka, lepidlo, atd.), které můžete v krabici najít. Celkové zabalení puzzle v krabici a jestli nejsou nějaké dílky puzzle bez výseku a podobně.
 
TLOUŠŤKA DÍLKŮ
Jakou tloušťku mají jednotlivé dílky puzzle v porovnání s konkurencí. Jaký je celkový dojem zpracování dílků a jak snadno jdou dílky poškodit.
 
ROZMĚR a TVAR
Jestli mají dílky puzzle standardní rozměr, nebo speciální tvar, kolik variant nabízejí, jestli nejsou příliš velké nebo malé.
 
JAK DO SEBE DÍLKY ZAPADAJÍ
Vyzkoušeli jsme, jestli můžete po složení určité části s puzzle pohnout a přesunout na jiné místo. Jaký je celkový dojem po složení celého puzzle.
 
KVALITA POTISKU vs. PŘEDLOHA
Jestli je obrázek s potiskem dostatečně věrohodný a jaká je povrchová úprava potisku na jednotlivých dílcích puzzle.
 
PALETA PŘEDLOH
Jak širokou paletu předloh výrobce nabízí a zda-li vybírá jen tradiční předlohy nebo zde najdete i např. kvalitní umění, umělce nebo kreslené předlohy pro děti.

 

Hodnocení  A - Nejlepší kvalita  (Doporučené značky u kterých se není třeba ničeho obávat)

Logo
Výrobce
Krajina
Popis
       
ravensburger-logo Ravensbuger  Německo Obecně nejlepší kvalita zpracování samotných dílků. Standardní typ puzzle, skládání do mřížky. Velmi široký výběr předloh.
           
jumbo Jumbo  Velká Británie Vysoká kvalita  dílků a kvalitní balení. Standardní typ puzzle se skládáním do mřížky. 
           
falcon Falcon Velká Británie  Vysoká kvalita puzzle dílků. Standardní typ puzzle, skládání do mřížky. Předlohy puzzle jsou většinou malované obrázky s lidovými předlohami.  
           
heye_logo Heye Německo  Nejkvalitnější balení. Standardní skládání do mřížky s širokým výběrem typu mřížky (obdelník, čtverec …).
           
logo_piatnik Piatnik Rakousko  Dobrá kvalita dílků a nejlepší zpracování z hlediska zapadnutí dílů do sebe. Standardní typ mřížky. Výběr například z Disney motivů, foto kolekcí a obecně velmi široká paleta výběru z různých motivů.  
       
Schmidt_Spiele_logo Schmidt  Německo Vysoká kvalita balení a dílků puzzle. Vlastní typ mřížky. Vynikající pro milovníky Fantasy předloh.
       
logo-clementoni Clementoni Itálie  Dobrá kvalita dílků s výjimečnou lněnou ekologickou povrchovou úpravou. Standardní typ mřížky. Běžné předlohy.
       
anatolian Anatolian USA  Solidní kvalita dílků. Standardní typ mřížky. Vlastní licencované předlohy.
       
D-Toys D-Toys   Standardní typ mřížky s šesti různými tvary předlohy. Výjimečné dětské motivy, lidové a světové umění.
       
Gibsons-logo Gibsons Velká Británie Nádherné balení s finální úpravou dílků s voskovaným povrchem. Standardní typ mřížky, některé dílky pasují i tam kde by být neměli.
       
house-of-puzzle House of Puzzles Velká Británie Nejlepší nekonveční dílky s širokou paletou výběrů standardních předloh.
       
WHsmidt_logo WHSmidt Velká Británie Téměř shodné s Gibsonem. Solidní zpracování dílků se standardním typem mřížky. Některé dílky pasují i tam kde by být neměli.
       
otter-house Otter House Velká Británie Milé a minimalistické balení se standardní mřížkou. Určeno zejména pro UK trh.
       
cobble hill Cobble Hill Kanada Ekologické zpracování dílků. Dílky jsou velmi tenké. Neobvyklé výseky dílků.
       
logo Eurographics Kanada Dílky jsou velmi tenké. Průměrná kvalita výseku. Velmi široká paleta předloh. Některé dílky jsou matné a jiné lesklé.
       
bitsandpieces Bits and Pieces USA Tenké dílky bez mřížky. Lidové předlohy.
       
Buffalo_Games_logo Buffalo Games USA Standardní mřížka. Dobré balení a dobré zpracování dílků. Wysocki, Josephine Wall, Aimee Stewart apodobné předlohy.
       
eeboo Eeboo USA Standardní mřížka. Dobré balení a dobré zpracování dílků. Zajímavé předlohy.
       
lafayette_logo Lafayette Puzzle Company USA Puzzle s atraktivním obalem i předlohami.
       
PomComLogo Pomegranate USA Super artové puzzle s dobrým zpracováním
       
sunsout_logo Sunout USA Otřesné balení s dobrou kvalitou dílků. Tenké dílky bez mřížky. Občas nesedí, ale mají velký výběr předloh.
       
springbok Springbok USA Tenké dílky, občas nesedí, velmi neobvyklé tvary s dobrým potiskem. Nic moc předlohy.
       
VC_logo Vermont Christmas Company USA Tenké dílky, průměrná kvalita. Perfektní zpracování předloh a velký výběr unikátních obrázků.
       
whitemountain_logo White Mountain USA Krásné předlohy, super zpracování dílků. Občas se vyskytne vada na potisku. (lesk bez lesku apod.)
       
yanoman Yanoman   Excelentní kvalita podobná německému výrobci Ravensburger.

 

 

Hodnocení B - průměrné zpracování (značky, které si koupíme zejména kvůli předloze, které nenajdeme u TOP výrobců)

Logo Výrobce Krajina Popis
       
educa Educa Španělsko Dobrá kvalita potisku, ale hodně dílků je téměr stejných a pasují mnohdy kam nemají. Velký výběr z puzzle které mají velký počet dílků s malovanými předlohami.
           
Castorland Castorland Polsko  Dobré dílky, někdy moc tenké a moc malé (zejména nad 1500 dílků). Puzzle do 1000 kusů mají velmi slušné zpracování. 
           
Trefl_logo Trefl Polsko Velmi malé kusy s dobrou tloušťkou a zpracováním dílků. Normální mřížka. Výrobce se specializuje na fotografie, koláže a ilustrace
       
newyorkcompany_logo New York Puzzle Company USA Pěkné balení, tloušťka a kreativní nestandardní mřížka. Některé dílky do sebe nezapadají jak by měli, takže po složení je obrázek mnohdy nekvalitní. Mají skvělý marketing a ne vždy dostanete tak kvalitní předlohu co vidíte na fotce.
       
master_pices MasterPieces USA Kvalita zpracování není pokaždé stejná. Některé dílky jsou příliš tenké. Pekné obrázky.

 

 

Hodnocení C - průměrné až podprůměrné zpracování (nedoporučujeme)

Logo Výrobce Krajina Popis
       
CeacoBrandLogo2014 Ceaco USA Tenké dílky, nepřehledné balení.